Descripció del producte
Els refractaris colables densos 1700c estan fets principalment de matèries primeres refractàries d'alta resistència, com ara alúmina de grau especial, corindó i carbur de silici com a agregats i pols fina, i s'afegeixen amb micropols. El material té les característiques d'una bona estabilitat de volum, alta resistència, bona resistència al desgast, resistència al xoc tèrmic, resistència a la corrosió, sense esquerdes, sense pelar, etc.

Aplicacions del refractari colable dens 1700c:
Els forns refractaris s'utilitzen en diversos forns de calefacció, forns de remull, calderes de llit fluiditzat circulant, incineradores de residus, calderes de generació d'energia de calor residual, alts forns calents, fosa contínua, dipòsits de metall calent i abeuradors, etc.

Índex físic i químic del refractari dens colable 1700c
|
Marques |
GL-85 |
GL-70 |
GL-60 |
NT-50 |
NT-42 |
|
Al2O3 , /% Major o igual a |
85 |
70 |
60 |
50 |
42 |
|
CaO /% Menor o igual a |
- |
- |
- |
- |
- |
|
Refractarietat/ grau Superior o igual a |
1780 |
1720 |
1700 |
1660 |
1640 |
|
La temperatura de prova després de la crema no és superior a ± 1% (aïllament 3h)/grau |
1500 |
1450 |
1400 |
1400 |
1350 |
|
Resistència a la compressió (després de l'assecat a 110 ± 5 graus)/Mpa Major o igual a |
35 |
35 |
30 |
30 |
25 |
|
Resistència a la flexió (després de l'assecat a 110 ± 5 graus)/Mpa Major o igual a |
5 |
5 |
4 |
4 |
3.5 |
Paquets

CH Refractories es va fundar el 1984, disposa d'equips de procés avançats i sistema de preparació de matèries primeres, i un conjunt complet d'equips de prova convencionals de refractaris, poden garantir la qualitat abans d'enviar-los als clients.
Els refractaris CH produeixen principalment materials refractaris per a la indústria metal·lúrgica, de la coquització, la indústria del ciment, la indústria de l'energia elèctrica, la química i els forns industrials en general. Producció anual d'una varietat de materials refractaris amb forma i sense forma 120,000 tones.
Experiència contrastada
Els productes refractaris exportats a l'Orient Mitjà, Amèrica del Sud, Àsia Mitjana, Sud-est asiàtic, Àfrica i altres regions.
Equip professional
Tenim 30 anys d'experiència en la fabricació i 10 anys d'experiència en l'exportació
personal qualificat
Informe de proves ISO 9001/SGS
PMF
P: Com puc obtenir el preu el més aviat possible?
P: Puc obtenir una mostra per fer proves?
P: Quin és el MOQ del vostre producte?
P: Com podeu garantir la qualitat dels vostres productes
P: A quins països exporteu principalment?
P: Quant dura el temps de producció?
P: Quin termini de pagament podeu acceptar?
P: Pots fer OEM? O paquets personalitzats?
P: Puc visitar la vostra fàbrica?
Índex físic i químic del refractari dens colable 1700c
|
Marques |
GL-85 |
GL-70 |
GL-60 |
NT-50 |
NT-42 |
|
Al2O3 , /% Major o igual a |
85 |
70 |
60 |
50 |
42 |
|
CaO /% Menor o igual a |
- |
- |
- |
- |
- |
|
Refractarietat/ grau Superior o igual a |
1780 |
1720 |
1700 |
1660 |
1640 |
|
La temperatura de prova després de la crema no és superior a ± 1% (aïllament 3h)/grau |
1500 |
1450 |
1400 |
1400 |
1350 |
|
Resistència a la compressió (després de l'assecat a 110 ± 5 graus)/Mpa Major o igual a |
35 |
35 |
30 |
30 |
25 |
|
Resistència a la flexió (després de l'assecat a 110 ± 5 graus)/Mpa Major o igual a |
5 |
5 |
4 |
4 |
3.5 |

