Ciment refractari colable aïllant

Ciment refractari colable aïllant

El ciment refractari colable aïllant fabricat per CH Refractories amb alta resistència i preu competitiu, es pot utilitzar per a la capa d'aïllament tèrmic en forns i forns industrials d'alta temperatura.
Enviar la consulta
Descripció
Paràmetres tècnics
Descripció del producte

 

El ciment refractari colable aïllant està fet principalment d'àrids refractaris lleugers, pols i additius aglutinants.
Els fundibles d'aïllament es poden dividir en: segons la densitat de volum:
Aïllament semilleuger colable, la densitat aparent és d'1.0~1,8 g/cm³;
Colable refractari lleuger, la densitat aparent és de {{0}},4 ~ 1,0 g/cm³;
Colable refractari ultralleuger amb una densitat aparent inferior a 0,4 g/cm³.
Com més petita sigui la densitat, millor serà el rendiment d'aïllament tèrmic i més alt serà el preu.

31

 

Aplicació de ciment refractari colable aïllant

 

Ciment refractari colable aïllant utilitzat habitualment com a revestiment de forns, equips tèrmics, conductes de fum i finestres de fum en sectors industrials com la maquinària metal·lúrgica, petroquímica, energia elèctrica i materials de construcció. Capa d'aïllament tèrmic (aïllament tèrmic). Però ara, amb la millora del material de colables refractaris lleugers i l'avenç de la tecnologia de preparació, hi ha moltes ocasions en què s'utilitza directament com a revestiment de treball dels forns d'atmosfera. En general, les peces colades lleugeres de baixa i mitja temperatura s'utilitzen principalment com a revestiments d'aïllament tèrmic i no estan en contacte directe amb les flames. Una gran part dels colables lleugers d'alta temperatura s'utilitzen directament com a revestiments de treball que no estan en contacte amb la fosa o el medi sòlid al forn. En particular, es pot utilitzar com a revestiment de treball de forns d'escalfament de llavors d'hivern i forns de tractament tèrmic, que poden estalviar molt el consum d'energia.

40

 

Índex físic i químic del ciment refractari colable aïllant

 

Elements

CH-0.6

CH-0.8

CH{{0}}.0

CH-1.2

CH-1.4

CH-1.6

Densitat aparent g/cm3 Major o igual a

0.6

0.8

1.0

1.2

1.4

1.6

Resistència a la compressió (110 graus × 24 h) MPa Major o igual a

1.5

2

3

4

8

18

PLC (800 graus × 3 h)/%

0-1.7

0-1.5

0-1.2

0-0.8

0-0.7

0-0.6

Conductivitat tèrmica (350±25 graus) W/mk Menor o igual a

0.20

0.25

0.35

0.45

0.60

0.70

Temperatura / grau d'aplicació Menor o igual a

620

800

1000

1100

1200

1300

 

Paquets

 

37

 

 

Presentació de la fàbrica

 

CH Refractories factory equipment

Zhengzhou Caihua Kiln Masonry Installation Co., Ltd, anomenada com a curt de CH Refractories, es va fundar el 1984, té equips de procés avançats i sistema de preparació de matèries primeres.

CH Refractories factory test machine

Un conjunt complet d'equips de prova convencionals de refractaris, pot garantir la qualitat abans d'enviar-los als clients. Producció anual d'una varietat de materials refractaris amb forma i sense conformar 120,000 tones.

CH Refractories factory products

Els refractaris CH produeixen principalment materials refractaris per a la indústria metal·lúrgica, de la coquització, la indústria del ciment, la indústria de l'energia elèctrica, la química i els forns industrials en general. Els productes refractaris exportats a l'Orient Mitjà, Amèrica del Sud, Àsia Mitjana, Sud-est asiàtic, Àfrica i altres regions.

 

Preguntes freqüents

P: Què és Foreign Trade-Express?

R: Foreign Trade Express és una plataforma de sistema SaaS de màrqueting de xarxa de comerç exterior intel·ligent i integral.

P: Com puc obtenir el preu el més aviat possible?

A: Please send WhatsApp message to +8619903978071 or send email to sales03@chrefractory.com

P: Puc obtenir una mostra per fer proves?

R: És clar, benvingut a demanar una mostra gratuïta. Si us plau, pagueu les despeses de transport des de la Xina només al vostre país

P: Quin és el MOQ del vostre producte?

R: Generalment, el MOQ és de 2 tones. Si la forma dels maons de foc és complicada i es necessita en petites quantitats, la quantitat i la mida es poden personalitzar.

P: Com podeu garantir la qualitat dels vostres productes

R: Podem subministrar un informe de proves SGS de productes. Benvingut també a la inspecció de fàbrica de tercers.

P: A quins països exporteu principalment?

R: Els nostres mercats principalment inclouen Àsia, Orient Mitjà, Amèrica del Sud i Europa. Més de 50 països.

P: Quant dura el temps de producció?

R: Per a maons refractaris estàndard i productes refractaris sense forma, la capacitat de fabricació és de 100 tones un dia. Els maons de forma complicada necessiten uns 20 dies de temps de fabricació.

P: Quin termini de pagament podeu acceptar?

A: L/C, T/T, pagament contra còpia de BL

P: Pots fer OEM? O paquets personalitzats?

A: Segur! Podem imprimir paquets segons les vostres necessitats

P: Puc visitar la vostra fàbrica?

A: Benvingut en qualsevol moment!

 

 

Etiquetes populars: ciment refractari colable aïllant, fabricants de ciment refractari colable aïllant de la Xina, fàbrica

Índex físic i químic del ciment refractari colable aïllant

 

Elements

CH-0.6

CH-0.8

CH{{0}}.0

CH-1.2

CH-1.4

CH-1.6

Densitat aparent g/cm3 Major o igual a

0.6

0.8

1.0

1.2

1.4

1.6

Resistència a la compressió (110 graus × 24 h) MPa Major o igual a

1.5

2

3

4

8

18

PLC (800 graus × 3 h)/%

0-1.7

0-1.5

0-1.2

0-0.8

0-0.7

0-0.6

Conductivitat tèrmica (350±25 graus) W/mk Menor o igual a

0.20

0.25

0.35

0.45

0.60

0.70

Temperatura / grau d'aplicació Menor o igual a

620

800

1000

1100

1200

1300

 

Enviar missatge