Descripció del producte
El maó K 23 està fabricat amb materials d'argila refractari de primera qualitat a alta temperatura segons l'últim estàndard nacional. La temperatura en els 1200-1400 graus . Els ingredients es barregen amb aigua feta de material plàstic o fang, fang amb forma d'extrusió o abocament, 1250-1350 grau després de l'atmosfera d'oxidació de combustió en sec. La densitat de volum del maó d'argila aïllant que s'utilitza habitualment és de 0.75-1,2 g/cm3.

Avantatges del maó k 23:
Resistència a l'erosió: els maons lleugers d'alta alúmina poden resistir la corrosió àcida i alcalina i la corrosió per òxid metàl·lic. És adequat per a diversos entorns industrials i pot garantir la integritat i l'estabilitat de l'estructura del forn.
Resistència a altes temperatures: els maons polilleugers d'alta alúmina utilitzen alúmina d'alta puresa com a component principal i tenen una excel·lent resistència a les altes temperatures. En entorns d'alta temperatura, pot mantenir propietats físiques i químiques estables, no és propens a l'ablació i la deformació i allarga la seva vida útil.

Aplicació de maó k 23
S'utilitza en revestiments de superfícies calentes refractaris i capes d'aïllament de suport d'altres materials refractaris, materials d'aïllament refractaris per a forns industrials com ara forns de calefacció tubular de craqueig, forns de reforma, forns alts calents, revestiments d'aïllament de cullera, forns llançadora, forns túnel, forns de pista ceràmica, i forns de plaques d'empenta a la indústria siderúrgica, metal·lúrgica i química.
Índex físic i químic del maó k 23
|
Marques |
CH-LG-0.6 |
CH-LG-0.8 |
CH-LG-1.0 |
|
BD g/cm3 Major o igual a |
0.6 |
0.8 |
1 |
|
CCS /Mpa Major o igual a |
1.96 |
2.94 |
4 |
|
La línia de reescalfament no canvia més del 2% de la temperatura/grau de prova Menys o igual a |
1350 |
1400 |
1450 |
|
Temperatura mitjana de conductivitat tèrmica 350 ± 25 graus (W/mk) |
0.25 |
0.32 |
0.45 |
|
0.1MpaRUL/ grau Superior o igual a |
1300 |
1350 |
1380 |
|
Al2O3 /% Major o igual a |
48 |
48 |
48 |
|
Fe2O3 /% |
1.8 |
1.6 |
1.5 |
|
Temperatura / grau màxim d'ús |
1300 |
1350 |
1380 |
Paquets i lliurament:
Com que el maó k 23 amb una densitat a granel més petita la força del qual no és tan forta com els maons refractaris de gran pes, CH Refractories empaquetarà maons refractaris aïllants amb paquets especials per protegir els maons d'argila aïllants dels danys.

Presentació de la fàbrica

Zhengzhou Caihua Kiln Masonry Installation Co., Ltd, anomenada com a curt de CH Refractories, es va fundar el 1984, té equips de procés avançats i sistema de preparació de matèries primeres.

Un conjunt complet d'equips de prova convencionals de refractaris, pot garantir la qualitat abans d'enviar-los als clients. Producció anual d'una varietat de materials refractaris amb forma i sense forma 120,000 tones.

Els refractaris CH produeixen principalment materials refractaris per a la indústria metal·lúrgica, de la coquització, la indústria del ciment, la indústria de l'energia elèctrica, la química i els forns industrials en general. Els productes refractaris exportats a l'Orient Mitjà, Amèrica del Sud, Àsia Mitjana, Sud-est asiàtic, Àfrica i altres regions.
PMF
P: Què és Foreign Trade-Express?
P: Com puc obtenir el preu el més aviat possible?
P: Puc obtenir una mostra per fer proves?
P: Quin és el MOQ del vostre producte?
P: Com podeu garantir la qualitat dels vostres productes
P: A quins països exporteu principalment?
P: Quant dura el temps de producció?
P: Quin termini de pagament podeu acceptar?
P: Pots fer OEM? O paquets personalitzats?
P: Puc visitar la vostra fàbrica?
Índex físic i químic del maó k 23
|
Marques |
CH-LG-0.6 |
CH-LG-0.8 |
CH-LG-1.0 |
|
BD g/cm3 Major o igual a |
0.6 |
0.8 |
1 |
|
CCS /Mpa Major o igual a |
1.96 |
2.94 |
4 |
|
La línia de reescalfament no canvia més del 2% de la temperatura/grau de prova Menys o igual a |
1350 |
1400 |
1450 |
|
Temperatura mitjana de conductivitat tèrmica 350 ± 25 graus (W/mk) |
0.25 |
0.32 |
0.45 |
|
0.1MpaRUL/ grau Superior o igual a |
1300 |
1350 |
1380 |
|
Al2O3 /% Major o igual a |
48 |
48 |
48 |
|
Fe2O3 /% |
1.8 |
1.6 |
1.5 |
|
Temperatura / grau màxim d'ús |
1300 |
1350 |
1380 |

